Zaczyna się nowy rozdział w życiu. Matura zaliczona, studia wybrane, egzaminy poszły dobrze. Niestety najczęściej sporym problemem w takim momencie życia są pieniądze. Dobrze jeśli rodzice mają oszczędności i są w stanie pomóc, przynajmniej na starcie. Ale co zrobić, kiedy zaczynamy studia z dala od domu, z pustymi kieszeniami i bez szans na pomoc rodziny? Sytuacja bez wyjścia? Absolutnie nie.

Pożyczka dla studentów

Nie ma oczywiście mowy o kredycie w banku. Świeżo upieczony absolwent szkoły średniej nie ma pracy ani też majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie. Nie jest więc dla banku kredytobiorcą, który dobrze rokuje w kwestii terminowej spłaty.

Tu z pomocą spieszą liczne firmy pożyczkowe inne niż banki. Nie wymagają zabezpieczeń ani zaświadczeń o zarobkach. Trzeba podać jedynie dane kontaktowe, numer Pesel i numer rachunku bankowego. Tak naprawdę można pożyczyć takie pieniądze na start nie wychodząc z domu, przez internet. Razem z rejestracją, akceptacją wniosku i oczekiwaniem na przelew całość zajmie zaledwie 30-40 minut.

Firm, które oferują pożyczki dla studentów jest sporo na rynku. Nie warto jednak podchodzić do sprawy spontanicznie. Radzimy, na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem zobowiązania, bo to poważny krok.

Jak wybrać pożyczkę dla studentów? Poradnik

Sprawdź pułap wiekowy. Jeśli jesteś początkującym studentem lub świeżo upieczonym absolwentem szkoły średniej, może się okazać, że nie każda firma udzieli ci pożyczki. Musisz sprawdzić pułap wiekowy. W wielu przypadkach to 21 lat. Ale firm, które pożyczają pieniądze od 18-ego roku życia też jest sporo.

Porównaj oferty. Ile firm, tyle opcji. Najważniejsze kryterium to górny limit i maksymalny termin spłaty. Oczywiście najpierw skrupulatnie ustal kwotę, która będzie ci potrzebna. Pamiętaj, fakt że limit wynosi 6000 zł nie oznacza, że tyle musisz wziąć. Może się okazać, że nie zbierzesz wymaganej kwoty na czas.

Poszukaj darmowej pożyczki. Są firmy pożyczkowe, które często pierwszą pożyczkę dają za darmo. Trzeba dobrze sprawdzić warunki, ale jeśli jest to uczciwa oferta to warta jest uwagi. Na starcie przyda się każda oszczędność, nawet zredukowanie kosztów pożyczki.

Sprawdź opłaty. Wiele firm ukrywa dodatkowe opłaty za różne czynności. Jest to zła praktyka, a takich pożyczkodawców należy omijać. Szukając pożyczki dla studenta przeczytaj dokładnie warunki i wzór umowy lub regulamin.

Zapytaj o koła ratunkowe. Wiadomo, że prędzej czy później nadejdzie termin spłaty. Jeśli nie uda ci się znaleźć pracy i odłożyć odpowiedniej kwoty możesz wpaść w kłopoty. Firmy pożyczkowe mają odpowiednie procedury na taką okoliczność. Sprawdź jakie możliwości daje firma, w której chcesz wziąć pożyczkę dla studenta. Często jest możliwość przedłużenia terminu spłaty. Trzeba wnieść dodatkową opłatę, ale kupujemy w ten sposób np. 30 dni, w ciągu których można zgromadzić odpowiednią kwotę. Jeśli i w tym terminie nie zdążymy, firma może zaproponować refinansowanie takiej pożyczki, czyli możliwość zaciągnięcia nowego zobowiązania na poczet spłaty poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *